,

Powojnie

Piotr Małecki

Prowadzący co tydzień opowiada o innym wątku z historii świata po 1945 roku.

O autorze: Piotr Małecki jest z wykształcenia nauczycielem, który jednak nigdy nie zdecydował się na pracę w szkole. W kwietniu 2020 zamknięty w czterech ścianach na wskutek pandemii zdecydował się założyć kanał „Powojnie”, gdzie omawia powojenną historię świata. Od tamtego czasu jego filmy odtworzono ponad 4 miliony razy. Prywatnie Tata 10-miesięcznej Alicji. Poza historią interesuje się piłką nożną oraz astronomią.

Powojnie

Co tydzień prowadzący opowiada o innym wątku z historii po 1945 roku. Podcast powstał w związku z dużą popularnością kanału Powojnie na YouTube.

Zabójstwo Kennedy’ego. Ostatnie chwile Prezydenta USA. Kim był Lee Harvey Oswald?
przezPowojnie

Hej, w tym odcinku serii Powojnie zdecydowałem się podjąć temat największej zagadki kryminalnej XX wieku. 22 listopada 1963 roku w zamachu zginął prezydent Stanów Zjednoczonych John Fitzgerald Kennedy. Przywódca amerykanów został zastrzelony przez snajpera (lub snajperów) przejeżdżając ulicami Dallas w Teksasie. Oficjalnie jego zabójcą był Lee Harvey Oswald. Najnowszy odcinek nie jest próbą ustalenia czy ktoś być zleceniodawcą tej zbrodni i czy to Oswald na pewno pociągał za spust. To bardziej kalendarium wydarzeń z tamtego listopadowego dnia, opis okoliczności w jakich doszło do zamachu, a także próba przedstawienia najważniejszych ”aktorów” tego dramatów. Dowiecie się kim był Oswald, dlaczego Kennedy przyjechał do Dallas, a także w jakim nastroju była jego żona Jackie przylatując do Teksasu.

Przy okazji przedstawiania tej historii stawiam kilka pytań, ale to wy musicie na nie odpowiedzieć czy i kto mógł odpowiadać za zamach, a także czy Oswald działał w pojedynkę.

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments