Nurt Równoległy

Nurt Równoległy

Michał Matus

Szczepionki stały się kością niezgody. Ludzie po obu stronach barykady nie umieją ze sobą rozmawiać. Autor przez ostatnie miesiące poznawał antysystemowców, alternatywnych medyków i antyszczepionkowców, obserwował ich protesty i festiwale. Rozmawiał z liderami tych ruchów i naukowcami, którzy analizują zmiany społeczne. Próbuje zrozumieć ten nowy, silny nurt. Nurt Równoległy.

O autorze: Michał Matus jest redaktorem w rozgłośni RMF Classic. Jak czytamy o nim: uwielbia spać i obiecał sobie, że nigdy nie będzie do pracy zrywał się przed świtem, no chyba że do radia – więc wstaje – słucha, mówi i nie żałuje. W poranki nadaje, w południe odsypia, a jak się obudzi robi zdjęcia i szuka okazji na loty na krańce świata. Od 2021 nagrywa podcast Nurt Równoległy, w którym bada środowiska antysystemowe, antyszczepionkowe i reprezentantów medycyny alternatywnej. Otrzymał II nagrodę w konkursie Podcast Roku 2021.

Nurt Równoległy

Szczepionki stały się kością niezgody. Ludzie po obu stronach barykady nie umieją ze sobą rozmawiać. Latem 2021 roku poznawałem antysystemowców, alternatywnych medyków i antyszczepionkowców, obserwowałem ich protesty i festiwale. Rozmawiałem z liderami tych ruchów i naukowcami, którzy analizują zmiany społeczne. Próbuję zrozumieć ten nowy, silny nurt. Nurt Równoległy.

II nagroda Podcast Roku 2021 kategoria profesjonaliści

nominacja Grand Press 2021 kategoria reportaż audio

Michał Matus.

odcinek 6: Do źródeł Nurtu
przezMichał Matus

Pandemii koronawirusa towarzyszy pandemia dezinformacji. Jak odnaleźć prawdę w mieszance faktów i kłamstw? Naukowcy zmieniają zdanie, niszowe badania poddają w wątpliwość oficjalną narrację, z mediów społecznościowych znikają profile – w takiej sytuacji weryfikacja informacji jest konieczna i trudna. Posłuchaj o wykrywaniu fake’ów. Autor: Michał Matus. Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments