,

OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich

Ośrodek Studiów Wschodnich

W podcastach OSW najlepsi polscy eksperci rozmawiają o wydarzeniach i procesach ważnych dla świata wschodu. Jak sami o sobie mówią: Interesujemy się światem od Berlina po Władywostok.

O autorach: Podcast tworzony jest przez ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. To państwowa instytucja zajmująca się monitorowaniem oraz analizą sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w szeroko rozumianym sąsiedztwie Polski: państwach Europy Środkowej, Północnej i Wschodniej, na Bałkanach oraz na Kaukazie, w Turcji i Azji Centralnej. W ostatnich latach Ośrodek rozszerzył badania również o problematykę chińską oraz izraelską. Podstawowym zadaniem OSW jest przygotowywanie analiz, ekspertyz i studiów prognostycznych na potrzeby organów władzy publicznej w Polsce

OSW – Ośrodek Studiów Wschodnich

W podcastach OSW rozmawiamy o wydarzeniach i procesach ważnych dla świata wschodu. Interesujemy się światem od Berlina po Władywostok.

Pociski pośredniego i średniego zasięgu wracają do Europy. Dlaczego to takie ważne? O co chodzi?
przezOśrodek Studiów Wschodnich

W dzisiejszym odcinku omawiamy kolejne ważne decyzje, które miały miejsce na kanwie szczytu NATO. Tym razem skupiamy się na sprawie powrotu pocisków pośredniego i średniego zasięgu do Europy. Dlaczego jest to tak istotne istotne? O co chodzi w tej sprawie? Jakie ma to znaczenie także dla Polski? Na te i inne pytanie odpowiada Jacek Tarociński, ekspert OSW. 

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments