Brzmienie świata z lotu Drozda

Paweł Drozd

Autorski podcast poświęcony podróżom i temu, co dzieje się na świecie – by lepiej go zrozumieć. Z dala od polityki, z dala od tego, co widoczne na pierwszych stronach portali informacyjnych. To podcast z wrażliwością obserwujący otoczenie. Podcast ŚWIATOczuły.

O autorze: Paweł Drozd jest dziennikarzem, reporterem i podróżnikiem. Przez 19 lat pracował w Trójce Polskiego Radia. Obecnie jest niezależnym dziennikarzem, specjalizującym się w tematyce międzynarodowej. Ceni miejsca odosobnione, w oddaleniu od zgiełku świata, dlatego na pierwszym miejscu stawia Antarktykę. Odwiedzając nieznane regiony, lubi śledzić detale, a rozmawiając z poznanymi ludźmi, woli słuchać niż mówić.

Brzmienie Świata z lotu Drozda

Brzmienie Świata to podcast ŚWIATOczuły. Z dala od polityki i newsów, a blisko ludzi, ich życiowych postaw i punktów widzenia. Zawsze goście, muzyka i Paweł Drozd jako prowadzący. Podcast w zagranicznym sosie z wrażliwością obserwujący otoczenie. Więcej na: patronite.pl/brzmienie-swiata

#215 – O Żuławach, mennonitach i wiosłowaniu (gość: Łukasz Kępski)
przezPaweł Drozd

W połowie XVI wieku niderlandzcy mennonici szukali nowego miejsca do życia. Ojczyzna nie mogła zapewnić im bezpieczeństwa i religijnej wolności, dlatego część z nich odpowiedziała na zaproszenie Polaków i osiadła na Żuławach. Tu dali się poznać jako doskonali rolnicy, których umiejętności i zasobność portfela budziły zazdrość. Dzisiaj ślad kilkusetletniej obecności mennonitów na Żuławach to nie tylko historia. To również ważny element tożsamość regionu, który od zawsze był miejscem spotkań migrantów.

Zapraszam na odcinek plenerowy, którego gościem jest historyk, muzealnik oraz regionalny aktywista, Łukasz Kępski. 

00:00:00 Powitanie

00:00:38 Rozmowa

00:55:45 Podziękowania 

Odcinek powstał we współpracy z Ambasadą Niderlandów w Polsce.

✅ Wspieraj Brzmienie Świata na Patronite:⁠⁠⁠

⁠https://patronite.pl/brzmienie-swiata⁠⁠

FB:⁠ ⁠www.facebook.com/brzmienieswiata⁠⁠

IG:⁠ ⁠www.instagram.com/brzmienieswiata⁠⁠

🎵 Sprawdź playlisty Brzmienia Świata na Spotify!

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments