DALEJ Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska w swoim podcaście DALEJ zapraszam na niezwykłe spotkania z ludźmi, którym się chce. Którzy inspirują, dają energię do działania, chodzą własnymi ścieżkami i szukają odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu naprawdę ważne. Jej gośćmi byli już himalaista Krzysztof Wielicki, reporter Wojciech Bojanowski, piosenkarka Natalia Kukulska, dzienikarz Tomasz Sekielski i wielu innych.

O autorce: Martyna Wojciechowska (ur. 1974) jest popularną prezenterką telewizyjną, dziennikarką, podróżniczką, pisarką i działaczką społeczną. Z wykształcenia ekonomistka. Jeździ też w rajdach samochodowych (Dakar, Trannsyberia), zdobyła wszystkie 9 szczytów Korony Ziemi (jako trzecia Polka w historii). Współpracowała z wieloma czasopismami (w tym jako redaktor naczelna z National Geographic Polska) i stacjami telewizyjnymi (m.in. prowadząc program Kobieta na krańcu świata w TVN). Od 2021 roku prowadzi kanał na YouTube i podcast DALEJ.

DALEJ Martyna Wojciechowska

Zastanawiacie się, co ja tutaj robię?
Po prostu nigdy nie jest za późno, żeby próbować nowych rzeczy.
Dlatego witam Was w zupełnie nowej odsłonie w moim podcaście, W ŚWIECIE #DALEJ.

Mówi się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale dla mnie był to zawsze pierwszy krok do odkrywania nowego, do sprawdzania, co kryje się za zamkniętymi drzwiami, za kolejnym zakrętem. Od najmłodszych lat zawsze chciałam wiedzieć i widzieć co jest DALEJ.

Chciałam i chcę doświadczać WIĘCEJ

Zapraszam Was na niezwykłe spotkania z Ludźmi, którym przyświeca idea #CHCEMISIĘ
Którzy inspirują, dają energię do działania, chodzą własnymi ścieżkami i szukają odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu naprawdę WAŻNE.

Dołączycie do mnie?

Martyna Wojciechowska

Katarzyna Dacyszyn: Przeżyła atak kwasem, zmieniła prawo i pomaga | DALEJ Martyna Wojciechowska
przezMartyna Wojciechowska

Dzisiaj na kanale DALEJ | Martyna Wojciechowska rozmowa z Katarzyną Dacyszyn. Modelka, projektantka, aktywistka i ekspertka do spraw stalkingu w Polsce.

Kasia nigdy nie planowała być aktywistką, ale jedno wydarzenie całkowicie zmieniło jej życie. 22 sierpnia 2016 roku w biały dzień, przed salą sądową Kasia została oblana kwasem siarkowym. Sprawcą był mężczyzna, który od wielu lat nękał ją i przeciwko któremu tego dnia miała toczyć się sprawa o stalking. Po ataku 25% ciała Kasi było poparzone, cudem uniknęła śmierci. Zaczęła długą i bolesną walkę o siebie i o swoje zdrowie – fizyczne i psychiczne.

To właśnie ona doprowadziła do zmiany prawa i została ekspertką do spraw stalkingu w Polsce. Przekuła potworne doświadczenie, ogromny ból w coś dobrego i pomoc dla innych.

W 2020 roku sąd ogłosił karę 25 lat pozbawienia wolności dla mężczyzny, który stalkował, a później zaatakował Kasię.

Wyrok ten był bez precedensu w Polsce i wytyczył ścieżkę orzekania sądowego w takich sprawach.

Dzisiaj Kasia realnie zmienia świat.

Zapraszam, Martyna Wojciechowska.

Ten odcinek powstał przy współpracy z marką modową Answear.LAB, która głośno mówi o kobietach we współczesnym świecie.

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments