Dział Zagraniczny

Maciej Okraszewski

Dział Zagraniczny to podcast o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach słychać niewiele lub wcale. Z cotygodniowych audycji dowiesz się o pedofilii franckich elit, o tym jak kobiety zdobywają władzę we włoskiej mafii, rewolucji w Sudanie, laicyzacji Izraela czy wydobyciu złota w Gujania Francuskiej. Pełen przekrój tematów spoza pierwszych stron gazet.

O autorze: Maciej Okraszewski jest dziennikarzem specjalizującym się w tematyce międzynarodowej. Współpracował z Polityką, Newsweekiem, Wprost, Gazetą Wyborczą, National Geographic i Le Monde diplomatique. Regularnie pojawia się w radiu (Tok FM, Polskie Radio), a także w telewizji (TVN24, Polsat News).
Jak sam pisze, spędzał tygodnie w slumsach Buenos Aires, gdzie crack sieje spustoszenie wśród dzieci, a gra w piłkę jest dla miejscowych dziewczynek aktem buntu, wysłuchiwał od hiszpańskich neonazistów, że nie wstydzą się trzymania w domach granatników, bo w ogródkach mają działka przeciwlotnicze, zajadał się sosem sprzed dwóch tysięcy lat i sprawdzał ile można zarobić na córce, której cudowny dotyk leczy raka, AIDS i cukrzycę. W 2017 był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo Specjalistyczne” za tekst Gra w chińczyka opublikowany w tygodniku Polityka, gdzie opisał jak azjatyckie mafie bukmacherskie zarabiają fortunę na ustawianiu wyników rozgrywek sportowych.

Dział Zagraniczny

Dział Zagraniczny to podcast o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach słychać niewiele, lub wcale.

Więcej wiadomości, oraz informacje o autorze, znajdziesz na: http://www.dzialzagraniczny.pl/

Kirgizka wchodzi na matę (Dział Zagraniczny Reportaż#032)
przezDział Zagraniczny

Jeszcze kilka lat temu nikomu w Kirgistanie nie mieściło się w głowie, że na zapaśniczą matę mogą wejść kobiety. Dziś cały kraj czeka z zapartym tchem, aż nowa narodowa bohaterka wywalczy na niej olimpijskie złoto.

Autorka reportażu: Emilia Sułek

Czyta: Kamila Kalińczak

Autor ilustracji: Paweł Smardzewski

📖 Przeczytaj na stronie ➞ https://dzialzagraniczny.pl/

🔊 Odsłuchaj w aplikacjach ➞ Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, oraz wszystkich pozostałych.

Jeżeli podoba Ci się ten reportaż, możesz wesprzeć powstanie kolejnych dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite ➞ https://patronite.pl/dzialzagraniczny

👋 Partnerem dzisiejszego odcinka jest BookBeat – aplikacja do słuchania audiobooków i czytania ebooków.

Żeby skorzystać z promocji na 20 darmowych godzin słuchania do wykorzystania w trakcie 30 dni okresu próbnego, należy zarejestrować się na stronie www.bookbeat.pl, podczas rejestracji nowego konta wpisując w odpowiednim polu hasło: DZIALZAGRANICZNY.

👉 Lub skorzystać z bezpośredniego linku: https://bit.ly/3JntSCr

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments