Odpowiednik

Michał Kukawski

Odpowiednik to podcast, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Prowadzący Michał Kukawski umiejętnie łączy formę reportażu i słuchowiska. W czwartkowych publikacjach usłyszymy rozmowy z niezwykłymi bohaterami, ale nie będą to zwykłe wywiady. Opowiadanym historiom towarzyszyć będzie bogate udźwiękowienie. W Odpowiedniku padną pytania, których często sobie nie zadajemy, a które mają fascynujące odpowiedzi. Podcast otrzymał wyróżnienie w konkursie Podcast Roku 2021 w kategorii Dobrze Opowiedziana Historia.

O autorze: Michał Kukawski jest dziennikarzem. Przez ponad 6 lat pracował w Polskim Radiu, a w Iraku był korespondentem wojennym Informacyjnej Agencji Radiowej. Miał wtedy 24 lata i był jednym z najmłodszych reporterów w regionie. Kukawski jest także autorem podcastu Kwarantannik, a za podcast o architekturze Warszawy otrzymał II nagrodę w konkursie Fundacji Bęc Zmiana.

Narzędnik PAPAYA.ROCKS

„NARZĘDNIK PAPAYA.ROCKS” to cykl podcastów realizowany przez Michała Kukawskiego w ramach UNLOCK YOUR POTENTIAL – 1. sezonu tematycznego Papaya.Rocks, który opowiada o tych, którzy inspirują i motywują innych. W „Narzędniku” zastanawiamy się, jak to się dzieje, że rzeczy powstają – przedmioty, opowieści, filmy, urządzenia, leki, czy muzyka. Gdzie każda z nich miała swój początek i kim są ludzie, którzy je tworzą?

dr hab. Ewelina Knapska – „Zarażanie lękiem” – Narzędnik Papaya Rocks – zaprasza Michał Kukawski
przezPAPAYA.ROCKS

Profesorka Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN i kierowniczka Pracownii Neurobiologii Emocji opowiedziała nam, jak wygląda proces twórczy w nauce – co go ułatwia, co utrudnia, a co blokuje. Zdradziła też, gdzie w badaniach nad mózgiem jest miejsce na kreatywność oraz opowiedziała, jak prowadzi się badania nad strachem.

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments