Pismo. Magazyn opinii

Redakcja Pisma

Pismo. Magazyn opinii to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Podcasty to nasz konik, dlatego wszystkie teksty udostępniamy naszym prenumeratorom w wersji audio. W kanale Pismo do słuchania znajdziesz aktorskie interpretacje wierszy, ale też nagrania esejów czy reportaży publikowanych na łamach magazynu, comiesięczną debatę z cyklu Premiera Pisma oraz podcasty: „Jak naprawić przyszłość?” autorstwa Barbary Sowy, „Wiersz na poniedziałek”, Magdaleny Kicińskiej i cykl „A propos” Zuzanny Kowalczyk.

Pismo do słuchania

„Pismo. Magazyn opinii” to miesięcznik, który łączy w sobie fakt, literaturę, obraz oraz humor. Podcasty to nasz konik, dlatego wszystkie teksty udostępniamy naszym prenumeratorom w wersji audio. W kanale Pismo do słuchania znajdziesz aktorskie interpretacje wierszy, ale też nagrania esejów czy reportaży publikowanych na łamach magazynu, comiesięczną debatę z cyklu Premiera Pisma oraz podcasty: „Jak naprawić przyszłość?” autorstwa Barbary Sowy, „Wiersz na poniedziałek”, Magdaleny Kicińskiej i cykl „A propos” Zuzanny Kowalczyk. Aby słuchać wszystkich naszych tekstów wykup prenumeratę na stronie www.magazynpismo.pl.

Rola kota w poezji
przezPismo. Magazyn opinii

W dzisiejszym odcinku poruszam temat niezwykle ważny: koty a wiersze. Jak wiecie, Gojka często pomaga (czy też: „pomaga”) mi przy nagraniach. A czy kot może pomóc w tworzeniu wiersza? „Umrzeć, tego się nie robi kotu”, fraza z Szymborskiej, weszła do poetyckiego kanonu. Czy tak samo będzie w ukraińskim z poezją Ołeha Kocarewa? Bo to rozmowa z nim, która odbyła się w lipcu na festiwalu Inne Brzmienia, oraz książka poetycka wydana przez lubelskie wydawnictwo Warsztaty Kultury, są bezpośrednią inspiracją dla tych rozważań. 
Jak co roku, przy okazji festiwalu, otrzymaliśmy nową porcję poezji. „Zawartość męskiej kieszeni” Kocarewa (w przekładzie Anety Kamińskiej) i „Autoportret w postaci pestki awokado” Julii Cimifijawej (w tłumaczeniu Bohdana Zadury) to tomy, na które bardzo chcę zwrócić Waszą uwagę. Nie tylko po to, byście szukali w nich kocich tropów (i łapek).

Posłuchajcie!
Magdalena Kicińska


Słuchaj więcej materiałów audio w stałej, niższej cenie. Wykup miesięczny dostęp online do „Pisma”. Możesz zrezygnować, kiedy chcesz.
https://magazynpismo.pl/prenumerata/miesieczny-dostep-online-audio/

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments