Podcast Demagoga

Stowarzyszenie Demagog

Podcast Demagoga ma pomóc odnaleźć się w świecie dezinformacji i fake newsów. Autorzy w każdym odcinku dostarczają rzetelnych źródeł informacji i pokazują, na jakie nieprawdziwe informacje można wpaść w sieci. Swoją pracę opierają na zasadach bezstronności, przejrzystości źródeł, transparentności metodologii, przejrzystości finansowania oraz otwartych i uczciwych poprawek. Od maja 2019 roku nad jakością ich pracy czuwa Międzynarodowa Sieć Fact-Checkingową (IFCN).

O autorach: Stowarzyszenie Demagog jest pierwszą w Polsce organizacją fact-checkingową. Jej głównym celem jest poprawa jakości debaty publicznej poprzez dostarczanie obywatelom bezstronnej i wiarygodnej informacji. Od kwietnia 2014 zespół weryfikuje wypowiedzi oraz obietnice wyborcze polityków na portalu demagog.org.pl. Zajmuje się również rozpowszechnianiem idei fact-checkingu w Polsce. W ramach walki z fake news prowadzi także warsztaty oraz realizuje projekty edukacyjne skierowane dla młodzieży, np. Akademia Fact-Checkingu. Od maja 2019 Demagog do Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej (IFCN).

Podcast Demagoga

Zapraszamy do słuchania Podcastu Demagoga, który pomoże Ci odnaleźć się w świecie dezinformacji i fake newsów. W każdym odcinku dostarczymy Ci rzetelnych źródeł informacji i pokażemy, na jakie nieprawdziwe informacje mogłeś wpaść ostatnio w sieci.
Naszą pracę opieramy na zasadach bezstronności, przejrzystości źródeł, transparentności metodologii, przejrzystości finansowania oraz otwartych i uczciwych poprawek. Od maja 2019 roku nad jakością naszej pracy czuwa Międzynarodowa Sieć Fact-Checkingową (IFCN), której jesteśmy członkiem.

Fake kNOw More, czyli jak dezinformacja wpływa na twoje emocje? #127
przezDemagog

Dezinformujące treści chcą wpłynąć na nasze emocje. Dlaczego? Jakie korzyści dla szerzenia fałszywych treści może przynieść to, że się oburzymy albo zdenerwujemy? Czy dezinformacja może wywoływać pozytywne emocje? 

Na te pytania – między innymi – staramy się odpowiedzieć w kolejnym wideocaście, w którym gośćmi są Izabela Meyza, dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą oraz Patryk Zakrzewski ze Stowarzyszenia Demagog. 

Opowiedzą oni także o projekcie Fake kNOw More, mającego na celu budowanie odporności na dezinformację.

Izabela Meyza – facylitatorka, mediatorka i trenerka komunikacji. Dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą. Wspiera zespoły i osoby indywidualne w rozwoju kompetencji komunikacyjnych.

Patryk Zakrzewski – koordynator Akademii Fact-checkingu, wiceprezes Stowarzyszenia Demagog, ekspert w zakresie edukacji medialnej. Od blisko pięciu lat prowadzi zajęcia na temat fake newsów i weryfikowania informacji w internecie dla uczniów i studentów, nauczycieli i edukatorów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i biznesu.

Przydatne linki

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments