, , ,

Radek Pyffel Review

Radosław Pyffel

Radek Pyffel zaprasza na audycje o polityce międzynarodowej, gospodarce, finansach i biznesie. Oczywiście z perspektywy polskiej, azjatyckiej i globalnej. USA, Chiny, Unia Europejska, Nowy Jedwabny Szlak i Polska, a także wiele innych ciekawych tematów.

O autorze:
Radek Pyffel (ur. 1976) – analityk, konsultant, komentator, socjolog, znawca Chin. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał bądź wykłada w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Collegium Civitas w Warszawie. Znawca kultury Chin. Włada chińskim, rosyjskim i angielskim. Konsultant i autor szkoleń do spraw rynku chińskiego. Przebywał wiele lat w Chinach i na Tajwanie (studiował m.in. na Sun Yat-sen University w Kantonie i Uniwersytecie Pekińskim). Ekspert do spraw Azji w Instytucie Sobieskiego. Był prezesem think tanku Centrum Studiów Polska-Azja. W latach 2016-2018 był przedstawicielem Polski i alternate directorem w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB). W latach 2018–2020 pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu PKP Cargo ds. rynków wschodnich i rozwoju spółki w krajach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. Autor trzech książek: Chiny w Roku Olimpiady. Państwo Środka od Środka, Chińska ruletka. Olimpiada i co dalej? i Biznes w Chinach: jak osiągnąć sukces.

Radosław Pyffel

Będzie trochę o polityce międzynarodowej, gospodarce, finansach i biznesie. Oczywiście z perspektywy polskiej, azjatyckiej i globalnej.

USA, Chiny, Unia Europejska, Nowy Jedwabny Szlak i Polska, a także wiele innych ciekawych tematów.

Chiny przejmują świat i zdecydują o jego przyszłości? Zajączkowska beszta Von Der Leyen! – Radosław Pyffel
przezRadosław Pyffel

WESPRZYJ PODCAST: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://patronite.pl/RadoslawPyffel⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

III plenum Komunistycznej Partii Chin za nami! Czy Chiny to naprawdę inny świat? Chiny dziennik – co ustalono na wielkim plenum? Chiny o wojnie na Ukrainie – czas na pokój? Chiny ostro o USA – rywalizacja między mocarstwami nabierze jeszcze większego tempa? Chiny droga do potęgi gospodarczo-technologicznej hamuje czy jeszcze przyspieszy? Czy Chiny przejmują świat swoim dynamicznym rozwojem i dyplomacją? Szokujące wystąpienie Ewy Zajączkowskiej w Parlamencie Europejskim! Zajączkowska o von der leyen: powinna Pani być w więzieniu! Radosław Pyffel zaprasza na Cyfrową Sicz!

Rozdziały podcastu:

0:00 Główne tematy komentarza: Chiny sięgają po wladze na swiecie, III plenum KPCH, J.D. Vance – Biden schodzi ze sceny, Von Der Leyen zbesztana przez Zajączkowską, polityka globalan
1:45 Podziękowania i prośby
2:30 Certyfikat człowieczeństwa
3:03 III Plenum KPCH – czy Chiny sięgają po władzę na świecie?
21:00 Sześć wniosków po III Plenum KPCH
32:56 USA – Biden schodzi ze sceny, wchodzi J.D.Vance
40:52 Ursula Von Der Leyen przewodniczącą Komisji Europejskiej zbesztana przez Ewę Zajączkowską – co to oznacza?
50:31 Polityka globalna
56:45 Certyfikat człowieczeństwa 4.0 – odpowiedź na pytanie
59:09 Outro

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments