Raport o stanie świata

Dariusz Rosiak

Najbardziej znany, a na pewno najbardziej profesjonalny podcast dotyczący spraw międzynarodowych. Prowadzony przez Dariusza Rosiaka, doświadczonego dziennikarza i redaktora. W publikowanych co kilka dni odcinkach prezentuje autorski wybór komentarzy i relacji o tym, co się dzieje na świecie. Często zabiera słuchaczy w różne zakątki globu w ramach programów na żywo. Raport o stanie świata to także ciekawi goście i muzyka z różnych stron świata. Poza głównodowodzącym, redakcja Raportu składa się z ósemki wszechstronnych dziennikarzy.

O autorze: Dariusz Rosiak (ur. 1962) to wieloletni dziennikarz radiowy i prasowy, reportażysta. Dziennikarz Roku 2020 w konkursie Grand Press. Anglista z wykształcenia. W przeszłości pracował we francuskim radiu RFI, polskiej sekcji radia BBC, a w latach 2006-2020 w Polskim Radiu. Korespondent zagraniczny Życia Warszawy, Życia oraz Tygodnika Powszechnego. Współpracował z redakcjami Polityki, Newsweeka, Rzeczpospolitej, Ozonu, W Drodze. „Raport o stanie świata” był jego autorskim programem w radiowej Trójce, z której zwolniono go w styczniu 2020. Od tamtej pory prowadzi podcast o tym samym tytule. Autor książek o tematyce międzynarodowej, m.in. Żar. Oddech Afryki (2010), Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan (2015), Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha (2017), Oblicza Wielkiej Brytanii (2018).

Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka

Autorski wybór najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych z ostatnich 7 dni na świecie. Z udziałem dziennikarzy, ekspertów, uczestników życia politycznego, no i Dariuszem Rosiakiem oczywiście.
———————————————
Odwiedź nas na: ➡️ ⁠⁠http://raportostanieswiata.pl⁠

Raport o książkach – 22 lipca 2024
przezDariusz Rosiak

Co dzieje się z naszą młodością, miłością, przyjaźnią i marzeniami, kiedy dorastamy w kraju, który zostaje przejęty przez bandytów?

„Pewnie zakładano, że gramatyka i matematyka wystarczą, żeby przygotować człowieka do życia, ale nie nauczyłam się nadążać za zawrotnymi przemianami w kraju, który przez siedemdziesiąt lat ukrywał pod maską swoją prawdziwą twarz”  – mówi narratorka powieści Nino Haratischwili ”Coraz mnie światła” – książki, która dziś występuje w roli głównej kolejnego odcinka cyklu FICTION NON-FICTION Raportu o książkach.

Historia czterech przyjaciółek dorastających na tym samym podwórku w Tbilisi, w czasach gdy Gruzja po oswobodzeniu się z uścisku Związku Radzieckiego wpadła w ramiona przestępców to opowieść o tym, jak tragicznie los człowieka splątany jest z polityką.

To nieprawda, że prób zrozumienia, właściwego odczytania świata, w którym żyjemy należy raczej szukać w literaturze FAKTU, a literatura piękna jest jedynie fikcją i wytworem wyobraźni jej twórcy.

W cyklu FICTION/NON FICTION burzymy ten tradycyjny podział na gatunki literackie i sięgamy po powieści, które pozwalają dostrzec ukryte przed okiem analityków i ekspertów przestrzenie rzeczywistości.

O powieści ”Coraz mniej światła” Nino Haratischwili opowie Stasia Budzisz.

Prowadzenie: Agata Kasprolewicz

Realizacja: Kris Wawrzak

Gość: Stasia Budzisz

———————————————

Raport o stanie świata to audycja, która istnieje dzięki naszym Patronom, dołącz się do zbiórki ➡️ ⁠https://patronite.pl/DariuszRosiak⁠

Subskrybuj newsletter Raportu o stanie świata ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠➡️ ⁠https://dariuszrosiak.substack.com⁠

Koszulki i kubki Raportu ➡️ ⁠https://patronite-sklep.pl/kolekcja/raport-o-stanie-swiata/⁠ [Autopromocja]

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments