, ,

Matka matce

Joanna Okuniewska

Trzeci podcast Joanny Okuniewskiej. Tym razem autorka znana z audycji Tu Okuniewska oraz Ja i moje przyjaciółki idiotki opowiada o tym, co jest dla niej w macierzyństwie najciekawsze, najtrudniejsze, a co najśmieszniejsze. O mitach, w które wierzyła i faktach, które ją zaskoczyły. O złożonej i czasem wyboistej drodze rodzicielstwa bliskości, która mimo swych trudności daje to, co najpiękniejsze – dzieciństwo oparte na miłości, szacunku i bezgranicznej akceptacji. Czyli dzieciństwo, na jakie zasługuje każde dziecko – także to w nas.

O autorce: Joanna Okuniewska (ur. 1993) jest określana mianem królowej polskich podcastów. W 2016 rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się z Polski na Islandię. Pracowała w restauracji, zajmowała się także zdalnie marketingiem. W 2018 w ramach walki z depresją zaczęła nagrywać podcast Tu Okuniewska, który szybko dorobił się rzeszy fanów. Od 2019 prowadzi także drugi podcast: Ja i moje przyjaciółki idiotki, traktujący o tematyce relacji międzyludzkich i związków (w 2020 wydała książkę o tym samym tytule). Jakby tego było mało, Okuniewska prowadzi również trzeci podcast: Dziewczyny z sąsiedztwa.

Matka matce

Podcast o tym, co jest dla mnie w macierzyństwie najciekawsze, najtrudniejsze, a co najśmieszniejsze. O mitach, w które wierzyłam i faktach, które mnie zaskoczyły. O złożonej i czasem wyboistej drodze rodzicielstwa bliskości, która mimo swych trudności daje to, co najpiękniejsze- dzieciństwo oparte na miłości, szacunku i bezgranicznej akceptacji. Czyli dzieciństwo, na jakie zasługuje każde dziecko- także to w nas.

Miłego słuchania!
Asia Okuniewska

Tabletka na bezsilność
przezJoanna Okuniewska

„I jak matka matce chcę powiedzieć: to minie. To naprawdę minie i jeśli będziecie trwać przy dziecku, tak samo jak chcielibyście, by ktoś był u Waszego boku, kiedy Was coś bardzo boli, żeby Was tulił, głaskał po plecach i nosił, to dziecko nie będzie tego pamiętać. (…) Nie pamiętamy naszego bólu wyrastającego pierwszego zęba. To jest zatarte w pamięci. Ale jedyny wpływ jaki mamy na to, co się dzieje dookoła tego bólu. Mi pomogło uświadomienie sobie roli w jakiej jestem, którą mam mam- budowania poczucia bezpieczeństwa tej małej istocie. Sprawienie, że nie poczuje się ani na moment zostawiona sama sobie, nieutulona. Że będzie kojarzyła, że w momencie bólu pojawia się ten znany zapach, zapach który zna od zawsze i który kojarzy się jej z miłością.”

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments