,

Psychologia, którą warto znać

Mirosław Brejwo

Podcast o tym jak wykorzystać odkrycia psychologii w swoim codziennym życiu, zarówno osobistym, jak i zawodowym. Autor koncentruje się przede wszystkim na praktycznych aspektach psychologii, ale nie zabraknie też ciekawostek oraz odpowiedzi na pytania słuchaczy.

O autorze: Mirosław Brejwo, z wykształcenia psycholog i prawnik. Na co dzień pracuje z ludźmi, którzy czują się przytłoczeni wyzwaniami zawodowymi lub osobistymi, oraz tymi, którzy chcieliby poprawić swoją skuteczność i poczucie zadowolenia z życia. Ukończył trenerskie studia podyplomowe, kurs mediacji oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Przeprowadził kilka tysięcy godzin poradnictwa indywidualnego i szkoleń. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje także pracując z osobami stosującymi oraz doznającymi przemocy. Ekspert zarówno w mediach szerokozasięgowych (Gazeta Wyborcza), jak i specjalistycznych (Na wokandzie).

Psychologia, którą warto znać

Podcast o tym, jak wykorzystać odkrycia psychologii w swoim codziennym  życiu, zarówno osobistym jak i zawodowym.

Będziemy koncentrowali się przede wszystkim na  praktycznych aspektach psychologii, ale nie zabraknie też ciekawostek oraz odpowiedzi na wasze pytania.

112: Przekraczając granice wieku. Jak dziś zadbać o lepsze jutro
przezMirosław Brejwo

Dzisiaj  temat, który dla części z Was prawdopodobnie nie jest zbyt pilny, ale jednak jest niezwykle ważny. Bez względu na wiek myślę, że warto poświęcić czas, żeby przemyśleć, co w danym momencie swojego życia moglibyście zrobić, żeby będąc w późnym wieku funkcjonować pod względem psychicznym jak najlepiej. 
Ponadto optymizm oraz ciekawostka.

Partnerem odcinka jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, a inspiracją dla dzisiejszego tematu stała się książka „Poradnik dobrego starzenia się. Jak sobie radzić z lękiem i depresją w późnym wieku” autorstwa Julie Erickson i Neila R. Rectora.

Nieprzypadkowo „Psychologia, którą warto znać” objęła patronat nad tą książką. To bardzo dobra pozycja, która w przystępny i merytoryczny sposób pokazuje, jak rozpoznawać i radzić sobie z objawami depresji oraz zaburzeń lękowych w starszym wieku, oraz przede wszystkim jak dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Tak naprawdę myślę, że po książkę warto sięgnąć także w młodszym wieku, bo jest świetnym zbiorem informacji i ćwiczeń bazujących na bardzo skutecznym podejściu poznawczo-behawioralnym. 

Poradnik dobrego starzenia się. Jak sobie radzić z lękiem i depresją w późnym wieku: https://wuj.pl/ksiazka/poradnik-dobrego-starzenia-sie

Więcej o mnie: https://brejwo.pl
#współpracareklamowa

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments