,

Psychologia, którą warto znać

Mirosław Brejwo

Podcast o tym jak wykorzystać odkrycia psychologii w swoim codziennym życiu, zarówno osobistym, jak i zawodowym. Autor koncentruje się przede wszystkim na praktycznych aspektach psychologii, ale nie zabraknie też ciekawostek oraz odpowiedzi na pytania słuchaczy.

O autorze: Mirosław Brejwo, z wykształcenia psycholog i prawnik. Na co dzień pracuje z ludźmi, którzy czują się przytłoczeni wyzwaniami zawodowymi lub osobistymi, oraz tymi, którzy chcieliby poprawić swoją skuteczność i poczucie zadowolenia z życia. Ukończył trenerskie studia podyplomowe, kurs mediacji oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Przeprowadził kilka tysięcy godzin poradnictwa indywidualnego i szkoleń. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje także pracując z osobami stosującymi oraz doznającymi przemocy. Ekspert zarówno w mediach szerokozasięgowych (Gazeta Wyborcza), jak i specjalistycznych (Na wokandzie).

Psychologia, którą warto znać

Podcast o tym, jak wykorzystać odkrycia psychologii w swoim codziennym  życiu, zarówno osobistym jak i zawodowym.

Będziemy koncentrowali się przede wszystkim na  praktycznych aspektach psychologii, ale nie zabraknie też ciekawostek oraz odpowiedzi na wasze pytania.

92: Nadmierna kontrola – kiedy staje się problemem
przezMirosław Brejwo

W tym odcinku porozmawiamy na bardzo ważny, ale często niedoceniany temat – zastanowimy się, kiedy nadmierna kontrola zaczyna stanowić problem. Jak zwykle pomyślimy też, co można byłoby w takim przypadku zrobić, żeby lepiej sobie radzić. 
Ponadto receptywność oraz ciekawostka.

Partnerem odcinka jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzięki któremu w języku polskim pojawiły się dwie niezwykle ważne i praktyczne książki Thomasa R. Lyncha na temat terapii zaburzeń związanych z nadmierną kontrolą:

Radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna. Teoria i praktyka w terapii zaburzeń związanych z nadmierną kontrolą: https://wuj.pl/ksiazka/radykalnie-otwarta-terapia-dialektyczno-behawioralna#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami

Radykalnie otwarta terapia dialektyczno-behawioralna. Trening umiejętności Terapia zaburzeń związanych z nadmierną kontrolą: https://wuj.pl/ksiazka/radykalnie-otwarta-terapia-dialektyczno-behawioralna-trening-umiejetnosci#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami

Książki są adresowane przede wszystkim do specjalistów tj. psychologów, psychoterapeutów. Wydano je w ramach doskonałej serii „Psychiatria i psychoterapia” – sprawdźcie koniecznie!

Więcej o mnie: https://brejwo.pl

Słuchaj w Spotify
Słuchaj w Podcastach Google
Słuchaj w Apple Podcasts
Kanał RSS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments