Najpopularniejsze podcasty w Polsce | sierpień 2023

Nastał sierpień. Dni coraz krótsze, wieczory coraz chłodniejsze, a podcasty jak zawsze znakomite. Oto najświeższy raport najpopularniejszych audycji w polskim internecie.

Na fotelu lidera bez zmian – choć Żurnalista nie ma ostatnio najlepszej prasy, to ciągle bije się o miano najpopularniejszego polskiego twórcy. Jego rywalem najczęściej jest Marcin Myszka z Kryminatorium – lecz tym razem musiał on uznać wyższość Żurnalisty.

Na sierpniowej liście najpopularniejszych podcastów mamy aż 6 nowości. Najwyżej z nich, bo na trzecim miejscu, uplasował się Jazgot, czyli serial kryminalny stworzony przez bankierów z mBanku. Ale nie myślcie, że to jakaś nudna ramota dla studencików. Autorem scenariusza jest bowiem Łukasz Orbitowski, dobrze znany pisarz (napisał m.in. Inną duszę, Widma czy Kult, a był też nominowany do Nagrody Nike). Wysoko znalazł się też kanał niejakiej Matyldy Hej pt. Matyldacast oraz kryminalno-historyczna audycja Konrada Szymańskiego pt. Sonder. Nieznane historie.

Do TOP20 załapała się również debiutująca w zestawieniu celebrytka-psycholożka Małgorzata Ohme. Jej podcast nosi tytuł Lajf noł makeup.

Największe spadki stały się udziałem Joanny Okuniewskiego (Matka matce) oraz duetu Wojewódzki-Kędzierski. Oba kanały stoczyły się o 11 lokat w dół. Z listą pożegnali się (zapewne chwilowo) Raport o stanie świata, Pogadajmy o otyłości czy Dudek o historii. To naprawdę wartościowe audycje, więc liczymy, że już wkrótce znowu znajdą się w zestawieniu.

Najpopularniejsze podcasty w Polsce – ranking za sierpień 2023

 1. Żurnalista (🟰0)
 2. Kryminatorium (💚+1)
 3. Jazgot (⚠️Nowość!)
 4. Strach Story (🔻-2)
 5. Tak właśnie mam (🔻-1)
 6. Przemek Górczyk Podcast (🔻-1)
 7. Matyldacast (⚠️Nowość!)
 8. Sonder. Nieznane historie (⚠️Nowość!)
 9. Glow up (⚠️Nowość!)
 10. Banał (🔻-3)
 11. BEczKa (🔻-1)
 12. Kwadrans na angielski (🔻-3)
 13. Lajf noł makeup (⚠️Nowość!)
 14. Olga Herring: True Crime & Mystery (💚+1)
 15. Psychologia, którą warto znać (🔻-1)
 16. Piąte: nie zabijaj (🔻-3)
 17. Matka matce (🔻-11)
 18. 7 metrów pod ziemią (🔻-6)
 19. WojewódzkiKędzierski (🔻-11)
 20. Dział zagraniczny (🔙Powrót)

Wypadli z listy:

Raport o stanie świata 🚫
Pogadajmy o otyłości 🚫
Zagadki kryminalne 🚫
Zgrzyt 🚫
Dudek o historii 🚫
Podgórska ogólnie 🚫

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments