Najpopularniejsze podcasty w Polsce | lipiec 2023

A więc rozpoczęły się wakacje. To idealny moment na comiesięczny przegląd najlepszych podcastów w Polsce. Bazujemy póki co na słuchalności według szwedzkiego serwisu streamingowego Spotify. Nudy nie ma – na liście kilka nowości, spore przetasowania w czołówce, z niektórymi kanałami musieliśmy się (chwilowo?) pożegnać.

Na pozycję lidera wrócił niesławny Żurnalista, spychając zwyciężczynię sprzed miesiąca (Joanna Okuniewska i jej Matka matce) na 6. miejsce. Za to na drugiej lokacie uplasował się nowy podcast Marcina Myszki (autora kultowego Kryminatorium) pod tytułem Strach story. To o tyle ciekawy projekt, że słuchacze sami mogą zgłaszać swoje przerażające historie, które potem Marcin umieści w swojej audycji. Zobaczymy jak się przyjmie ten pomysł króla polskiej sceny podcastowej.

Inną wysoko notowaną nowością jest audycja aktorki Marianny Gierszewskiej (kojarzonej m.in. z serialu Rojst) pt. Tak właśnie mam. Marianna opowiada nam o życiu. Odnotujmy też pojawienie się w zestawieniu kanału 7 metrów pod ziemią, gdzie Rafał Gębura rozmawia z niezwykle ciekawymi ludźmi (badaczami ludzkich szczątek, zakonnicami, historykami, chirurgami). À propos historii, to na 19. miejscu mamy prof. Antoniego Dudka, który właśnie tej dziedzinie poświęcił swoją audycję o wszystko mówiącym tytule Dudek o historii.

Z rankingiem TOP20 po raz kolejny żegnają się Imponderabilia, Dział zagraniczny, Radio naukowe i Podcast historyczny. Ale znając życie – wrócą lada moment! Do zobaczenia za miesiąc.

Najpopularniejsze podcasty w Polsce – ranking za lipiec 2023

 1. Żurnalista (💚+2)
 2. Strach Story (⚠️Nowość!)
 3. Kryminatorium (🔻-1)
 4. Tak właśnie mam (⚠️Nowość!)
 5. Przemek Górczyk Podcast (🟰0)
 6. Matka matce (🔻-5)
 7. Banał (💚+1)
 8. WojewódzkiKędzierski (🔻-2)
 9. Kwadrans na angielski (🔻-2)
 10. BeczKa (🔙Powrót)
 11. Raport o stanie świata (🟰0)
 12. 7 metrów pod ziemią (⚠️Nowość!)
 13. Piąte: nie zabijaj (🔻-4)
 14. Psychologia, którą warto znać (🔻-2)
 15. Olga Herring: True Crime & Mystery (🔻-1)
 16. Pogadajmy o otyłości (🔻-12)
 17. Zagadki kryminalne (🔻-1)
 18. Zgrzyt (🔻-3)
 19. Dudek o historii (⚠️Nowość!)
 20. Podgórska ogólnie (⚠️Nowość!)

Wypadli z listy:

Imponderabilia 🚫
Dział zagraniczny 🚫
Z pełnymi ustami 🚫
Radio naukowe 🚫
Podcast historyczny 🚫
Wojenne historie 🚫

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments